top of page
_ZES3541_edited.jpg

Göktürk Villa 1

Proje Tipi

Konut

Proje Konumu

Göktürk, İstanbul

Yapı Türü

Müstakil Villa

Uygulama Yılı

2021

Proje Sahibi

Tolunay - Özer Bener

Proje Kapsamı

Projelendirme ve Uygulama

Proje Alanı

235 m2

Tasarım Ekibi

Didem Öztürk

Stil

Country

Bir dönüşüm hikâyesinin yaşandığı evde Bener Ailesi yaşamayı çok sevdikleri evlerinin mutfak salon ve çatı katı özelinde detaylı ama tüm mekanlara dokunularak yenilenmesini istediler.

Projenin öncelikli sorunu bahçeyi evin içinde olabildiğince çok hissedebilme isteğiydi. Binanın cephe konseptindeki tarza aykırı bir çizgiye çıkmadan salonun bahçeye bakan cephesi büyük oranda yırtılarak bahçeyle birleştirildi. Teras sert zemin alanı arttırıldı ve yepyeni bir ruha sahip malzemeyle kaplanarak görsellik zenginleştirildi.  

Salon tasarımı ev halkının ayrılmak istemediği bazı mobilyaları da dahil edilerek bütünsel olarak ele alındı. Parke değişimi salonda tarz değişimini güçlendirici bir unsur olarak kullanıldı. Salonla iç içe yaşayan ve ailenin çokça vakit geçirdiği mutfakta ise renkli bir Country stil benimsenerek ferah eğlenceli ama bir o kadar da şık bir mekân tasarlandı.

Çatı katındaki atıl kalan mekân yeniden ele alınarak çatı pencereleri eklenmek suretiyle aydınlığın içeride hissedilebildiği yepyeni romantik bir genç kız odasına dönüştürüldü. Evin delikanlısının odasında çocukluktan kalan mevcut bazı mobilyalar kullanılıp yeni ilavelerle yaşına ve yeni ihtiyaçlarına uygun yeni bir oda tasarlandı. Ebeveyn odasında ve banyosunda nokta dokunuşlarla hayal edilen dönüşüm tamamlanmış oldu.

_ZES3539_edited.jpg
_ZES3745_edited.jpg
_ZES3772_edited.jpg

Önceki

Sonraki

bottom of page