top of page
_ZES9648.jpg

Dede Evi

Proje Tipi

Konut

Proje Konumu

Levent, İstanbul

Yapı Türü

Daire

Uygulama Yılı

2021

Proje Sahibi

Abdurrahim Dede

Proje Kapsamı

Projelendirme ve Uygulama

Proje Alanı

125 m2

Tasarım Ekibi

Ertuğrul Işık

Stil

Eklektik

Otuz yıldır yaşadıkları Levent’teki ev/ofis villa da aile işletmesi olan Hukuk Bürosuna daha fazla yer ayırmak isteyen Dede Ailesi, evlerindeki yaşam senaryolarını değiştirmek ve basitleştirmek istiyorlardı.

Bu amaç doğrultusunda bahçe kullanımından vaz geçip 1. katta daire düzenine geçecek olan ailenin en önemli isteği yıllardır yaşamaya alışmış oldukları bahçe ortamını yapılacak teras alanında yaşamalarını sağlayacak bir kurgu oluşturmamızdı. 

Her ne kadar evlenen yetişkin çocuklar nedeniyle ev halkı iki kişi kalsa da sık sık yapılan aile birleşmelerinde geniş sofralara, keyifle yemek hazırlanacak büyükçe bir mutfağa ihtiyaç duyuyorlardı. Evin oda sayısının azalması ve küçülmesi hedeflenmekle birlikte ortak yaşam alanları; ki en önemlisi yemek bölümü, mutfak ve teras; güzel bir kurguyla bir araya getirilecek bir tasarım gerçekleştirildi. Başrol oynayan antre salon ve mutfakta ahşabın sıcaklığı, pirinç metalin lake ile kombinasyonları ve şık tasarımlı özgün mobilyalar kullanılarak mekanlar oluşturularak, ailenin taleplerine cevap veren keyifli bir eve kavuşmaları sağlandı.

_ZES9650.jpg
_ZES9605.jpg
_ZES9623.jpg

Önceki

Sonraki

bottom of page